מאמרים וכתבות

מה הם הצעדים החשובים בתהליך של ניהול מוניטין ברשת?

היבט חשוב של הרשת טמון בכך שניתן למצוא מידע על כל דבר שבעולם, לרבות הרבה מאוד אנשים. למעשה, התדמית שלא מעט מעט אנשים, בין אם מדובר במועמדים לעבודה, בין אם מדובר בפוליטיקאים, בין אם מדובר בסלבריטיז ואפילו אם מדובר ב"סתם אנשים" נשענת על מה שמוצאים ברשת כאשר עושים חיפוש תחת השם שלהם.

לרשת יש זיכרון ארוך, ואפשר למצוא מידע לא מחמיא על אנשים, כזה שמופיע בעיתונות דיגיטלית, בלוגים, רשתות חברתיות וכתבות או מאמרים שונים. איך מתמודדים עם מציאות שבה אדם מרגיש שהוא מוצג באופן לא מחמיא? כאשר הוא סבור שפוגעים בשמו הטוב, בפרנסתו, בזכותו לאיזון באופן בו הוא מוצג? עושים זאת באמצעות ניהול מוניטין ברשת. וכדי להצליח בכך, יש צעדים חשובים שצריך לפעול על פיהם.

לחצו כאן לקביעת פגישת ייעוץ

ניהול מוניטין ברשת – מודעות למצב הקיים

לפני שמתחילים בצעדים של ניהול מוניטין ברשת חשוב לבדוק באופן קפדני מה באמת אומרת עליכם הרשת. מה קורה כאשר מריצים חיפוש תחת השם שלכם בגוגל? מה אפשר למצוא אודותיכם בפרסומים רשמיים או בתגובות של אנשים? האם אתם מוזכרים ברשתות חברתיות בהקשר לא מחמיא כתוצאה מאירוע נתון או אפילו כתוצאה מפעילות גם גורם אינטרסנטי כגון מתחרה עסקי או לקוח ממורמר? אחרי שמבינים מהו באמת המצב ומהו המוניטין הנוכחי שלכם באינטרנט אפשר לבצע צעדים להתמודדות עם המצב. בין השאר, ניתן לפנות לחברת פרסום שמתמחה בתהליכי מיתוג אישי באינטרנט. מיתוג, כבר מזמן איננו מהלך שבו בונים תדמית למוצר מסוים או לחברה בלבד. מיתוג ניתן לבנות גם בהקשר האישי.

צור תדמית ראויה

צעד חשוב בתהליך של ניהול מוניטין בגוגל מתייחס לתדמית של האדם שאותה רוצים ליצור. אנשי פרסום יודעים היטב כיצד לבצע ניהול תדמית ברשת, אך אי אפשר לעשות עבודה ראויה אם לא יודעים מיהו האדם באמת ואיך הוא רוצה שיציגו אותו או את עמדותיו. מי שרוצה תדמית ראויה צריך להתייחס לדברים שליליים המפורסמים לגביו ולהציג את הפן האחר שבו. לפעמים, יהיה נכון להתייחס באופן מפורש לטענות הפוגעות במוניטין של האדם אך לעיתים מזומנות יהיה עדיף להתעלם מפרסום שלילי או פוגעני. המטרה, בסופו של דבר, היא להביא נוכחות חיובית לפרסונה, נוכחות שתנטרל את המוניטין השלילי.

ניהול מוניטין ברשת

יועצים לטובת מוניטין

אנשים הבקיאים ברזי העולם הדיגיטלי עשויים לנסות לבצע ניהול מוניטין דיגיטלי ללא עזרה. לפעמים זה יכול לעבוד, אך פעילות לא נכונה עשויה להזיק, לפעמים להעצים את המוניטין השלילי שרוצים לקעקע. צעד חשוב, אם כן, בדרך לשיפור המוניטין הדיגיטלי הוא להחליט מתי לבחור יועץ שיווק באינטרנט. גורם אובייקטיבי, בעל מומחיות בכל מה שקשור ברשת ובנוכחות ברשת, יוכל לבצע מהלכים ראויים ולא פחות חשוב – כאלה שיראו תוצאות בזמן קצר.

לחצו כאן לקביעת פגישת ייעוץ

דרכים לשיפור מוניטין

חברות פרסום יכולות לתרום לשיפור המוניטין והשם הטוב של לקוחותיהם באמצעות דרכים רבות. אפשרות שלעיתים בוחרים בה היא לבצע קניית מדיה. אפשרות אחרת היא  לייצר הרבה מאוד תכנים המזכירים את שמו ואת פעילותו של האדם בהקשר החיובי. גם תגובות ופעילות ברשתות החברתיות חשובה מאוד, אל לאו דווקא בצורה של התנצחות עם טוקבקיסטים או גורמים משמיצים. העלאת תגובות, פוסטים, כתבות ומאמרים שמציגים פרטי מידע, מדיניות, פרטים אישיים או מהלכים אחרים בהקשר החיובי ידחקו את הדברים השליליים. כך, בחיפוש במנועי החיפוש יופיעו בעיקר היבטים חיוביים יותר. לפעמים, כאשר מוכנים למאמץ שגולש גם לתחום המשפטי, ניתן לדאוג לסילוק מוחלט של תכנים פוגעניים.

עבודות אחרונות
לכל העבודות
Loading
X
close
target target

    בואו נדבר על זה :)
    השאירו כאן פרטים ונתקשר